Foto Rewerend
Foto Rewerend

Autor a kontakt

Jmenuji se Rewerend, vlastním jménem MgA. Filip Gajdůšek.

V roce 2007 jsem promoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru textilní tvorby s prací „Aplikace termochromatické barvy na textil.“ Moje tvorba je ovlivněna zejména dílem dvou umělců. Ak. mal. Borisem Jirků, pod jehož vedením jsem rovněž studoval, a ak. mal. Miroslavem Jiránkem. Osobně se považuji za velikého obdivovatele bratrstva prerafaelitů a Vincenta Van Gogha.

Od ukončení svého studia se věnuji výhradně olejomalbě. Mé obrazy byly až doposud zaměřeny na portréty a figurální tvorbu, což pro mě znamenalo příležitost vyzkoušet si různá historická témata a styly.

Během posledních osmi let jsem prošel řadou různých zaměstnání. Byl jsem počítačovým grafikem, detektivem v obchodě, nočním auditorem na hotelu, prodavačem a softwareovým testerem. Každá moje zkušenost v těchto mnoha rozličných profesích vedla k utváření mé osobnosti. Každá mi dala nový pohled na svět a na lidi kolem mě.

V současné chvíli pracuji na svém vrcholném díle. Vzhledem k nedostatku času očekávám dokončení tohoto plátna kolem roku 2019 nebo 2020.

Kontaktní formulářRewerend
(+420) 603 843 934
rewerend@email.cz